Свято-Михайлівський Скит – це особливе місце! Розташований на березі міського дивовижного озера, до якого линуть всі, хто мріє про справжнє, сповнене щирої доброти і благодаті серце....дивовижний храм, кожна скромна будівля обителі, щодня чують щирі сповіді та гарячі молитви тих, хто приходить сюди, бачать сльози радості отриманої насолоди від перебування в скиту.

Тому саме у Свято-Михайлівському Скиту витає Дух молитви сповнений дивовижних відчуттів, а звичаї Православного богослужіння сягають у глибину століть...Люди, які потрапляють сюди навіть просто з цікавості знаходять тут віру. Так відбувається і до сьогодні. Хоча пройшло не багато часу, але потік людей у скит не зменшується, а навпаки збільшується. Біля святинь монастирських безліч людей отримують зцілення, як духовне, так і фізичне, дехто знаходить тут спокій душевний, а деякі приїздять сюди, щоб подякувати Господу Богу, Пресвятій Богородиці та Святим угодникам за допомогу.

Скит – осередок православного монашества, аскетичного монашества, Відповідно до статуту, життя в скиту не легке, доводиться не тільки молитись, але й трудитись фізично оскільки скит розбудовується, але братія ревно виконує свій монаший послух... відколи в стінах обителі засвітились лампадки, відколи залунала молитва, відтоді Скит став незмінним хранителем традицій українського православного монашества!

Історія Свято-Михайлівського Скита, Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря не має минулого а є сучасною і розпочалась з місяця березня 2007 року Божого.

Засновником Скита являється ігумен Даниїл (Кудибин) він і є на даний час настоятелем обителі.

Маючи з давна велике бажання, настоятель з великою вірою взявся за будівництво храму, який було названо в честь Архистратига Михаїла, біля якого і організувався Скит.

Спочатку була придбана на даному місці невеличка будівля з якої розпочалася реконструкція і вже зараз діє повноцінний типовий храм розміром 8/16.

Веб-сайт Долинського Скита - http://skyt.if.ua/

Реконструкція розпочалася в м. квітні 2007 р.Б. На перших порах приміщення було облаштоване під каплицю, а до нього добудовувався храм.

На жаль, 2 лютого 2008 р. зловмисниками каплицю було підпалено і святиня повністю згоріла. Після спалення на місці згарища братією було знайдено неушкодженими від вогню Святе Євангеліє, ікону Божої Матері "Неустанна Поміч" (Страсная) та напрестольний Хрест, які і до нині, окрім Євангелія, зберігаються в обителі.

Про те обитель не занепала, навпаки після спалення братія та прихожани ще з більшим натхненням взялися дружньо за відбудову і на сьогоднішній день Скит процвітає успішно, за що ми вдячні Всевишньому!

В Скиту є Великі Святині такі як:

- частина Святих Мощей одного із семи мучеників Херсонеських (Крим)

- часточка Мощей невідомого Римського мученика, та багато інших.

- мироточива ікона Свт. Миколая Чудотворця

- мироточива ікона Божої Матері «Неустанної Помочі»

Важлива історична подія відбулась 22 серпня 2011 р.Б. коли, скит з братією взяв під омофор та свою духовну опіку Високопреосвященніший Іоасаф (Василиків) Митрополит Івано-Франківський і Галицький, Священноархимандрит Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря , таким чином наш скит став одним з перших по відродженню скитського життя за історією коли в свій час Манявський Скит в своєму підпорядкуванні налічував більш як двісті скитів. Не менш визначною була подія, яка мала місце в нашій історії це перебування в скиту чудотворної ікони «Ігуменя Манявська»

Історія нашої обителі на цьому не закінчується, а лише розпочалася і ми знаємо і віримо, що буде писатися віками і наші покоління в майбутньому будуть розповідати одне одному про святиню з великою повагою та шаною! Тож приїзжайте до нас і тут ви знайдете себе, тут ви на собі відчуєте любов Божу, пізнаєте тайну, велич й багатство молитви разом з братією скита!

Нехай Всемилостивий Господь, який благословив цю Святу справу допоможе нам на далі, щоби творити добру і незабутню історію для прослави Його Святого Імені!