заставка Іов Манявський11 січня 2018 року, МанявськийХресто-Воздвиженський чоловічий монастир вшановує пам'ять засновника Великоскитської обителі (1611 р.) преподобного Іова Манявського (Княгиицького) (1621 р.).

Народився преподобний Іов у Тисмениці на Прикарпатті. Сім’я, в якій народився Іван (його світське ім’я) була досить заможною, але потяг до чернечого життя і усамітнення в молодого юнака був досить сильним. Одного разу він зустрівся в Острозькій Академії із афонським ченцем і його розповідь настільки запала в душу Івана, що той невдовзі вирушив на Афон.

Тут, на святій афонській горі, Іван Княгиницький приймає чернецтво з іменем Єзекиїль. Через деякий час, а саме в 1598 р. чернець Єзекиїль із афонськими ченцями прибув в Україну для збору милостині, де на запрошення Львівського єпископа Гедеона Балабана, почав відроджувати чернече життя в Унівському, Дерманському, а потім і в Угорницькому монастирях. Згодом приймає велику схиму з іменем Іов.Подвиг схимонаха був величним. Він багато працював, постійно перебував у паломницьких подорожах.

Преподобний Іов Манявський є небесним покровителем Манявської обителі, бо святий провів тут немало років свого чернечого життя. Святі мощі цього подвижника, а також прп. Феодосія Манявського і сьогодні оберігають святу обитель.

Цього дня божественну літургію в Соборному храмі святої обителі очолив настоятель монастиря ВисокопреосвященійшийІоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький. Владиці-митрополиту співслуживПресовященійший Варсонофій, єпископ Ужгородський і Закарпатський, намісник обителі ігумен Феогност, братія монастиря а також численне духовенство Івано-Франківської Єпархії. Після співу запричасного стиха проповідь про життя прп. Іова Манявськоговиголосивігумен Феогност.

Після відпусту богослужіння Архиєреї разом з духовенством звершиили молебень до прп. Іова, на завершення якого священнослужителів з Різдвом Христовим привітали діти недільної школи мучениці Тетяни, яка діє при храмі Великомученика Юрія Переможця села Старі Богородчани та діти недільної школи на чолі з отцем Юрієм Коломийсько-Косівської Єпархії.

{gallery}images/afon/2018/03/001-018{gallery}