У 1652 році Скит, як і увесь край охопило «моровое поветре», страшна чума косила людей. Померло дуже багато монахів. У молитвах ченці ревно благали Господа про помилування. І ось 22 грудня ієромонахові Філарету з'явилася Пресвята Богородиця у багряній мантії, яка увійшла через святі врата (ворота) у монастир, і увійшовши до храму «Благовіщення Пресвятої Богородиці» і тут зупинившись, сказала: «Вже припиниться пошесть».

По цих словах Богородиця увійшла в Царські врата. З цього дня страшна чума припинилася, люди перестали помирати від недуги. У пам'ять про це з'явлення ченці на тому місці поставили хрест, а також в обителі зберігається ікона Пресвятої Богородиці «Ігуменя Манявська». В часи Різдвяних свят у 2008 році ікона замироточила, Пресвята Богородиця попереджала про лихоліття яке наближалося – повінь.

На Стрітення Господнє в 2012 році ікона знову замироточила. Матір Божа застерігає нас від бездумних наших вчинків. Як 350 років назад так і тепер Пресвята Богородиця призиває нас до покаяння.