001114 серпня Православна Церква молитовно вшановує свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього та день пам'яті семи мучеників Макавеїв, матері їхньої Соломонiї та учителя їхнього Єлеазара.

Цього дня святкове богослужіння у Хресто-Воздвиженському соборі Манявського монастиря розпочалося з вечірньої та утрені з чином винесення чесного Животворчого Хреста Господнього, яке очолив благочинний ігумен Паїсій (Кухарчук), а у самИЙ день свята Божественну літургію очолив Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький. Його Високопреосвященству співслужило духовенство монастиря.
Після запричасного стиха була виголошена проповідь,в якій ігумен Софроній розповів мученицькі подвиги за віру у єдиного істинного Бога семи братів Макавеїв, матері їхньої Соломонiї та учителя їхнього Єлеазара.

На закінчення Літургії Владика виголосив повчальне слово присвячене святу Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. Також Митрополит привітав братію та всіх вірних з початком Успенського посту, якій по своїй строгості прирівнюється до Великого.

Після закінчення богослужіння Архіпастир освятив мед зібраний на монастирській пасіці, а також квіти, мед і мак принесені вірянами до Манявської обителі.

На завершення духовенство на чолі з митрополитом, підспів "Хресту Твоєму..." та миряни поклонилися Животворящому Хресту Господньому.