заставка петра12 липня 2018 року, у день пам'яті святих і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла, братія Манявського монастиря помолилась у Хресто-Воздвиженському Соборному храмі, за святковим соборним Богослужінням. Службу Божу очолив ігумен Венедикт у співслужінні Великоскитської братії монастиря.


Напередодні, свята ввечері 11 липня 2018 р. було відслужено Всенішне бдіння. На літургії Апостола прочитав студент I-го курсу Паламарчук Адам.
Після закінчення Богослужіння ігумен Венедикт звернувся до всіх прихожан із повчальним словом і розповів про життя і труди Первоверховних апостолів Петра і Павла:
’’Святий Апостол Петро - один із дванадцяти апостолів Ісуса Христа, якого ще називають Первоверховним із Апостолів, разом із Апостолом Павлом.
Апостол Петро народився в Галілеї, в селі Віфсаїді та був сином рибалки Йони і братом Апостола Андрія Первозванного. Петро був одружений і мав будинок в Капернаумі. Згідно із свідченнями Климента Олександрійського, Симон мав також дітей, займався рибальством на Генісаретському озері і був власником риболовецького човна. Пізніше він був покликаний до апостольства Христом Спасителем під час риболовлі на Генісаретському озері. Апостол Павло або Савл, навпаки, належав до тодішньої еліти. Народився він в елліністичному місті Тарсі, столиці провінції Кілікія (сучасна Туреччина). Походив із Веніаминового роду, як і цар Саул, на честь якого його назвали. Одночасно він також був і римським громадянином, що давала йому безліч особливих прав, наприклад, вимагати суду особисто в імператора. Римське ім’я Павло, тобто «малий», ймовірно, було у нього з самого початку, проте тільки після навернення до християнства він став його використовувати замість колишнього імені Савл.
Ці Божі мужі найбільше потрудилися для проповіді Слова Божого та утвердження християнства серед різних народів, а в 67 році, за римського імператора Нерона, прийняли мученицькі вінці, віддавши свої життя за Христа.”
Богослужіння закінчилось уставним многоліттям.