заставка 5 та неділя1 липня 2018 року коли Свята Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Леонтія, канонарха Києво-Печерського, в Манявському Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі відслужено уставні Богослужіння.


На передодні недільного дня звершено святкове Всенічне бдіння на якій братія монастиря освятила хліби, пшеницю, вино та єлей. Святкове недільне богослужіння у Соборному Хресто-Воздвиженському Храмі обителі очолив намісник монастиря архимандрит Феогност якому співслужило духовенство обителі у священному сані.
Після завершення Божественної Літургії намісник монастиря розкрив суть сьогоднішнього Євангелія в якому наголосив, що людина своїми гріхами відкриває бісам доступ до своєї душі. "Як людина, християнин, який хоче спастись, увійти у Царство Небесне, у вічне блаженне життя, як повинен діяти? Повинен протистояти, противитись злим думкам і злим почуттям своєю волею. Треба мати сильну волю, для того, щоб протистояти злу. Бо слабкодухий не може протистояти. Але навіть людина із сильною твердою волею не завжди може протистояти цим гріховним думкам і почуттям. І тому треба молитись, щоб Господь послав Божественну благодать, бо вона сильніша за будь-які дії злих духів. Тому благодаттю Святого Духа подвижники перемагали і злих духів, і перемагали свої гріховні почуття, так само як мученики перемагали великі страждання Божественною благодаттю.