заставка8 квітня 2018 року Православна Церква відзначає найбільше свято – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. У ніч з суботи на неділю братія Манявського Хресо-Воздвиженського чоловічого монастиря звершила полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Розпочалося богослужіння з Пасхальної полуношниці, яку очолив намісник монастиря ігумен Феогност. Під час цієї служби була занесена до вівтаря і покладена на престіл плащаниця Спасителя. Після чого, під спів стихири «Воскресіння Твоє, Христе Спасе» навколо храму був звершений Хресний хід, очолюваний ігуменом Феогностом, який за уставом завершився перед закритими дверима Собору. Це символізує собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Пасхальна утреня і вперше цього року було виголошено: «Христос Воскрес!».

Далі духовенство та парафіяни увійшли до храму, де богослужіння продовжилося каноном Пасхи. Після завершення утрені відправа продовжилась Пасхальними часами. Святу Божествену літургію очолив намісник монастиря ігумен Феогност. Однією з особливостей Пасхального богослужіння є читання Євангелія багатьма мовами. Зокрема, за літургією Євангеліє було прочитано українською, латинською, грецькою, церковно-слов’янською та польською мовами. Після прочитання Святого Письма отець намісник зачитав Пасхальне послання Святійшого Патріарха Філарета, а після запричасного стиха пасхальне послання його Високопреосвященства Митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа зачитав ієромонах Герасим.

Богослужіння завершилося освяченням артосів - пасхальних хлібів, які символізують велику просфору та будуть знаходитися біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у неділю Антипасхи роздадуться вірним.