заставка благовіщення7 квітня 2018 року, у Велику суботу було звершено монастирське богослужіння в Соборному храмі Хресто-Воздвиженському Манявському чоловічому монастирі.

Богослужіння Великої суботи завершилося часами, зображальними та вечірнею з літургією свт. Василія Великого, під час якої читалися 15 паремій із Старого Завіту, що містять пророцтва про Воскресіння Христа. Велика субота присвячена спогаду про перебування Господа нашого Ісуса Христа у гробі і сходження Його в пекло для спасіння душ померлих, а також підготовці до Великодніх торжеств, які відбуваються в ніч із суботи на неділю. Це останній день перед Пасхою. Для віруючих це і скорботний, і радісний день: Христос ще лежить у гробі, ще не настало Воскресіння, але все уже сповнене предпасхальною радістю.
Цього дня весь православний християнський світ також відзначає свято Благовіщення Пресвятої Богородиці – день коли архангел Гавриїл сповістив Пречистій Діві про народження від неї Спасителя світу Ісуса Христа.

Після співу «Воскресни, Господи, суди землю, бо Ти успадкував усі народи...» духовенство змінює темні ризи на білі – це символізує, що тіла Христа вже немає в гробі; зображає події, що мироносиці рано-вранці, "ще у темряві", бачили біля гробу Христового Ангела у світлому одязі і чули від нього радісну вістку про Воскресіння і відображає всю таємницю Великої Суботи.
Літургію Великої суботи очолив намісник монастиря Ігумен Феогност у співслужінні братії Великоскитської обителі. В день Великої Суботи, традиційно, велика кількість прихожан прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.
По завершенні Богослужіння намісник монастиря благословив хліби та вино на поживу, яка благословляється для вжитку вірними, щоб підкріпити тілесні сили цього дня, коли Церквою встановлено суворий піст.

Після освячення хлібів ігумен Феогност привітав всіх прихожан монастиря із Благовіщенням Пресвятої Богородиці та завершенням Великого посту і наступаючою Пасхою.