заставка четвер5 квітня 2018 року, у Великий Четвер братія Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря відслужила літургію святого Василія Великого. Божествену літургію очолив намісник монастиря ігумен Феогност у співслужінні братії обителі у священному сані.

Богослужіння Великого Четверга присвячені одночасно оплакуванню страждань Христових, які розпочинаються зі зради Спасителя Юдою і містичній радості про Тайну Вечерю, на якій Спаситель встановив таїнство Євхаристії. Тому на цих богослужіннях і печаль, і радість немов переплітаються.

Після завершення служби Божої ігумен Феогност звернувся до присутніх з повчальним словом, про смирення нашого Спасителя, який у Страсний четвер умив ноги своїм учням під час Тайної Вечері, зробивши їх гідними Синівства Божого, а також на знак покори та служіння.

Того дня ввечері, напередодні Великої п’ятниці братія Великоскитської обителі звершила утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій.

На утрені Великого Четверга під час відправи читають уривки з Євангелія, які змальовують перед очима православних християн страждання Спасителя. Ця служба особлива також і тим, що під час відправи віруючі тримають в руках свічки, які запалюють щоразу, коли починається читання Святого Письма. Після прочитання 12-го Євангелія, запалений вогонь не гасять, обережно переносячи його в свої домівки.