заставка торжество православя25 лютого 2018 року, Свята Православна Церква починає, через Великий Піст, готувати віруючих до свята Світлого Христового Воскресіння. Першою неділею яка веде християн до зустрічі з Воскреслим Спасителем є неділею Торжества Православ’я.

Сьогоднішня неділя Торжества Православ’я пов’язана з VII Вселенським Собором 787 року, який остаточно встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства. Саме свято виникло в 843 році і було присвячене остаточній перемозі над єрессю іконоборства. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу седмицю Великого посту, оскільки найперше його святкування випало саме на першу великопісну неділю. Приблизно до XI століття в Церкві склався і особливий чин Торжества Православ’я. В його богослужбових текстах прославляється торжество Церкви над усіма коли-небудь існуючими єресями, повторюються постанови семи Вселенських соборів.

На передодні недільного дня Владика Іоасаф у співслужінні протоієрея Іоана Телятинського та соборного духовенства, очолив Всенічне бдіння в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська, під час якого помазав вірних освяченим на Літії єлеєм.

Наступного дня владика-митрополит очолив Божественну літургію в Борисо-Глібському храмі Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря. За богослужінням Архиєрею співслужив намісник Українського Афону ігумен Феогност та братія обителі. Проповідь перед причастям вірних виголосив насельник монастиря ієромонах Аліпій.

Після відпусту Літургії Владика Іоасаф разом з священнослужителями відправив молебень Торжеству Православ’я, по завершенні якого Архипастир звернувся до присутніх з повчальним словом, у якому, в історичному контексті, розтлумачив сутність празника Торжества Православ’я та наголосив на значенні іконошанування у Православній Церкві. Богослужіння завершилось уставним многоліттям.