заставка канонПерший тиждень Великого посту відрізняється особливою суворістю, а храмове Богослужіння в ці дні – особливим покаянним настроєм.
В перші чотири дні в Храмах здійснюється читання особливого канону, а саме канону прп. Андрія Критського який ще називають – «Великий покаянний канон». Під час читання канону, після кожного стиха віруючі б’ють земні поклони з словами «Помилуй мене, Боже, помилуй мене».


Також впродовж перших шести тижнів Великого посту, по середах і п’ятницях та у четвер п’ятого тижня, коли поминається прп. Марія Єгипетська і в перші три дні Страсного тижня звершується особлива служба РанішосвяченихДарів. Головна відмінність літургії Ранішосвячених Дарів полягає у тому, що на ній не здійснюється Таїнство євхаристії, а віруючі причащаються Ранішосвяченими Дарами, тобто освяченими раніше, на попередній літургії св. Василія Великого або св. ІоанаЗолотоустого.

Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, впродовж перших днів Великого посту очолював Великі повечір’я з читанням канону прп. Андрія Критського, а також літургію Ранішосвячених Дарів.

21 лютого, у третій день першої седмиці, владика Іоасаф очолив чин Великого повечір’я з читанням третьої частини «Великого покаянного канону» у Великому Хресто-Воздвиженському Манявському чоловічому монастирі.

В п’ятницю митрополит Іоасаф очолив літургію Ранішосвячених Дарів в Соборному Храмі Великоскитської манявської обителі. За богослужінням владиці-митрополиту співслужили: намісник монастиря ігумен Феогност, благочинний обителі ігумен Венедикт та братія Українського Афону у священичому сані. На запричасному стиху проповідь виголосив ієромонах Феодосій. По завершенні літургії братія монастиря освятила коливо.