заставка 31.12.1731 грудня 2017 року, у Неділю перед Різдвом Христовим коли Православна Церква вшановує пам’ять святих отців та мученика Севастіана, у Хресто-Воздвиженському Манявському чоловічому монастирі були звершені уставні богослужіння.

На передодні воскресного дня, у суботу ввечері після Всенічного бдіння настоятель Українського Афону, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф звершив Чин постригу. Новопострижений монах отримав ім'я Філарет, на честь праведного Філарета Милостивого, пам'ять якого Церква вшановує 14 грудня.

У недільний день Божественну літургію в Соборному Хресто-Воздвиженському Храмі очолив настоятель , Високопреосвященнійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький. Владиці-митрополиту співслужив намісник обителі ігумен Феогност, братія монастиря та протодиякон Дмитро Луцак. У цей недільних день монастирський храм був переповнений прихожанами і паломниками, значна частина яких приступила до Таїнств Сповіді та Причастя.

Після відпусту архипастир привітав всіх з недільним днем, причасників з прийняттям Святих Таїн, а також привітав віруючих з наступаючим новим роком, побажавши кріпості, Божої допомоги, щоб у здоров’ї і благополуччі зустріти Різдво Христове.