заставка Феодосій7 жовтня 2017 року Великий Скит, Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир молитовно вшановує пам'ять свого небесного покровителя, святого преподобного Феодосія Манявського, а Івано-Франківський Богословський Інститут відзначає свій актовий день.


Преподобний Феодосій, будучи вже ієродияконом прийшов до преподобного Іова у 1608 році, якого Іов відразу виокремив серед інших, побачивши в ньому велику ревність та смирення. З молодих років преподобний Феодосій намагався догодити Господу незлобливістю і доброчесним життям та виконанням заповідей Христових.
У 1613 році митрополитом Маневасійським Іоасафом ієродиякон Феодосій на прохання преподобного Іова був висвячений в ієромонахи.
Під керівництвом преподобного Феодосія у скиту була побудована велика соборна Хресто-Воздвиженська Соборна церква, а скит від Константинопольського Патріарха Тимофія отримав ставропигію.
Продовжувач святої справи преподобного Іова Княгиницького, преподобний Феодосій упокоївся 24/7 вересня 1629 року і був похований поряд із своїм учителем.
Напередодні, 6 жовтня в 15.00 год в Соборному Храмі на честь Воздвиження Хреста Господнього братією обителі було звершено Малу вечірню з читанням Акафісту до преподобних Іова і Феодосія Манявських, а в 17.00 год. в храмі святих мучеників Бориса та Гліба було звершено Всенічне бдіння, яке з благословення настоятеля монастиря Високопреосвященішого Іоасафа, очолив намісник обителі ігумен Феогност.
У самий день свята Божественну літургію очолив митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, якому співслужили: ректор І Ф Б І ігумен Феогност, настоятель Спасо-Преображенського Скиту Манявського Хресто-Воздвиженського монастиря архимандрит Софроній, братія Великоскитської обителі та запрошене духовенство. Цього дня храм був переповнений вірянами які приїхали з усієї області, зокрема села Стецева Снятинського району, щоби разом помолитися до преподобного Феодосія Манявського.
За богослужінням апостола читав студень 4-го курсу І Ф Б І Вірста Василь, а читання Євангелія звершив протодиякон Димитрій Луцак.
Проповідь перед причастям вірних виголосив архимандрит Софроній, в якій розповів усім присутнім у храмі про праведне життя преподобного Феодосія.

За літургією співав студенський хор І Ф Б І під керівництвом протоієрея Юрія Грабовецького.

По завершенні служби Божої духовенство спустилось у підземний храм, де звершило молебень до преподобного Феодосія, після якого владика Іоасаф подякував усім за молитву.