заставка воздвиження27 вересня 2017 року, в день, коли Православна Церква велично та піднесено святкує свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Манявський монастир – Український Афон, молитовно відсвяткував своє престольне свято.

 

Після того, як у 323 році Костянтин став одноосібним правителем Римської імперії, він вирішив знайти головну святиню християн. З цією метою він направив до Єрусалиму свою матір – царицю Олену. Вона знайшла три хрести, і щоб зрозуміти, який з них є животворним, патріарх Єрусалимський Макарій наказав по черзі прикладати хрести до мерця. Лише після прикладання до третього хреста мертвий чоловік ожив. Імператор Костянтин звелів спорудити в Єрусалимі величний храм на честь Воскресіння Христового, що будувався 10 років і був освячений 26 вересня 335 року. А наступного дня – 27 вересня – було встановлено святкування на честь Воздвиження Хреста Господнього.

Напередодні свята, у вівторок вечері в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська святкове Всенічне бдіння з чином виносу та Воздвиження Хреста Господнього очолив митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, а в Соборному храмі Українського Афону з благословення настоятеля монастиря високопреосвященішого Іоасафа Всенічне бдіння очолив преосвященіший єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій.
Його Преосвященству співслужили: ігумен Феогност – намісник монастиря з братією. Після великого славослів’я його Преосвященство, тричі покадивши Престол, на якому лежав Святий Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест над головою і разом з духовенством, виніс його на середину храму. Згідно з православною традицією владика звершив чин воздвиження Хреста Господнього, після чого помазав вірян освяченим єлеєм.
В день престольного свята до обителі прибув Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький та Білоцерківський Епіфаній, який очолив святкову Божественну Літургію. Його Високопреосвященсту співслужили: митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон та єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, намісник монастиря ігумен Феогност, канцлер Івано-Франківської Єпархії протоієрей Василій Бурак, настоятель Спасо-Преображенського Скиту Манявського Хресто-Воздвиженського монастиря архимандрит Софроній, настоятель Свято-Михайлівського Долинського чоловічого Скиту ігумен Даниїл, братія монастиря у священичому сані а також духовенство з різних єпархій. Після запричасного стиха до прихожан та гостей свята з проповіддю про подію Воздвиження Чесного Хреста Господнього звернувся ігумен Феогност. Цього дня велика кількість прихожан прийняли Святі Тіло і Кров Господні.
По завершенню богослужіння відбувся велелюдний хресний хід навколо храму з окропленням святою водою, після якого до присутніх з повчальним словом звернувся Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.

Завершилось богослужіння святковим уставним многоліттям.