заставка усікновенняУ понеділок 15-ї седмиці після Зішестя Святого Духа на Апостолів Православна Церква вшановує пам'ять про усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.


Про мученицьку смерть Іоана Хрестителя детально розповідається в Євангелії від Марка (6, 14-30). Іоан Хреститель осуджував царя Ірода за перелюбство, за те, що той жив з дружиною свого рідного брата – Іродіадою. Відтак жінка захотіла помститися Іоанові і таким чином приховати свій ганебний вчинок. Одного дня, коли Ірод святкував свій день народження, дочка Іродіади Соломія танцювала перед гостями й догодила Іродові. На подяку дівчині він заприсягнувся дати все, чого не попросить вона, навіть до половини свого царства. Ірод боявся гніву Божого за вбивство пророка, якого сам раніше слухався. Боявся він і народу, який любив святого Предтечу. Але через гостей і необережну клятву він повелів відрубати голову святому Іванові й віддати Соломії.
З нагоди свята в Манявскому Хресто-Воздвиженському монастирі богослужіння очолив настоятель Великоскитської обителі, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф якому співслужив благочинний монастиря ієромонах Венедикт та духовенство обителі.
За літургією читання апостола звершив студент 4-го курсу І. Ф. Б. І. Вірста Василь, а заамвонну молитву прочитав ієромонах Феодосій.
Після відпусту богослужіння з повчальною проповіддю до прихожан Святої Обителі звернувся владика Іоасаф в якому розповів про праведне життя Іоана Хрестителя.
На завершення служби Божої духовенство монастиря звершило чин Панагії.