заставка перший спас14 серпня 2017 року, у понеділок 11-неділі після П’ятидесятниці, Свята Православна Церква відзначає свято винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього, свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці, а також сімох мчч. Маккавеєвих: Авима, Антоніни, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Алима і Маркела, матері їхньої Соломонії та учителя їхнього Єлеазара.


За давнім звичаєм на свято Маккавеїв, в народі його ще називають – Перший Спас або Медовий Спас, віруючі приносять до Храму квіти та мед для освячення. Також від Маккавея починається Успенський Піст, який триватиме два тижні (до 28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці) і за своєю строгістю прирівнюється до Великого Посту.
У переддень свята, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, очолив вечірню з чином виносу Животворчого Хреста Господнього в Святого-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська, а у самий день свята, святкову Божественну літургію в Великому Скиті, Манявському Хресто-Воздвиженському монастирі, настоятелем якого Його Високопреосвященство є.
За Богослужінням владиці-митрополиту співслужив намісник монастиря ігумен Феогност, духовенство Манявської обителі та священиків з Львівщини та Тернопільщини. Цього дня Соборний храм монастиря був переповнений прихожанами Великоскитської обителі, а також паломниками, які прийшли разом з Архиєреєм помолитися до Господа і Спаса Нашого Ісуса Христа. Перед причастям вірних з проповіддю про свято Першого Спаса звернувся ігумен Феогност.
Після завершення літургії Високопреосвященійший Владика у співслужінні духовенства звершив чин освячення води і окропив нею принесений вірянами квіти та мед.