IMG 31453 червня 2017 року, у суботу перед святом П’ятидесятниці, Свята Церква підносить заупокійні молитви за душі всіх від віку спочилих. Цього дня в Манявському монастирі було звершено Божественну літургію у Соборному храмі обителі.


Цього дня Церква особливо молиться за тих, хто помер та не отримав із якихось причин належного церковного відспівування. Святитель Афанасій (Сахаров), розмірковуючи про сенс поминальних субот, під час яких поминаються всі спочилі – від наших днів до Адама, зауважує: «Якщо б усі православні християни почали молитися тільки про своїх близьких родичів і друзів, якою, за словом Євангелія, була б їхня винагорода? Адже й грішники люблять тих, хто їх любить. Але саме для того, щоб подолати невблаганний час та помолитися дійсно за всіх одвіку спочилих, навіть за тих, чиї імена вже стерлися з людської пам’яті століттями минулого, і встановлено в Православній Церкві традицію батьківських поминальних субот».
Святу літургію очолив намісник монастиря, ігумен Феогоност ( Бодоряк ), якому співслужила братія монастиря. Після літургії братією Святої Обителі була відправлена заупокійна панахида.
Закінчуючи богослужіння, отець-намісник звернувся до всіх присутніх з повчальним словом про важливість молитви за померлих.

IMG 3138

IMG 3157

IMG 3160