voskresenijeВвечері, 15 квітня, о 22-й годині, у Соборному храмі Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря почалося читання Діянь святих апостолів. Після цього духовенство вийшло на читання перед Плащаницею Пасхальної полуночниці, в кінці якої Плащаницю було урочисто внесено до вівтаря та покладено на престол.


Рівно опівночі, 16 квітня, в монастирі розпочалася Пасхальна утреня. Святкове богослужіння очолив намісник монастиря ігумен Феогност у співслужінні духовенства обителі. Духовенство і прихожани монастиря обійшли хресним ходом Хресто-Воздвиженський Собор монастиря й перед центральним входом до храму таємничо, зворушено та піднесено прозвучало святкове «Христос Воскрес!».
На Божественній літургії Пасхальне послання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, після читання Святого Євангелія, прочитав отець-намісник. Цієї пасхальної літургії братія та прихожани монастиря приступили до таїнства сповіді та причастя. Після заамвонної молитви ігумен Феогност та духовенство монастиря освятили пасхальний артос.
В кінці Божественної літургії намісник монастиря звернувся з пасхальним привітанням до духовенства, братії та всіх присутніх, підкресливши значення Воскресіння Христового для кожної людини, яка вірить в Бога.
Вийшовши після літургійного богослужіння перед Собор, отець Феогност та монастирське духовенство прочитали молитви на освячення пасок, які принесли віруючі для освячення у пасхальну ніч.