ерерОстання неділя перед початком Великого посту іменується Церквою неділею Сиропусною (прощеною), в Соборному храмі обителі, «Українського Афону» Манявському Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі було звершена Божественна літургія, яку очолив намісник монастиря ігумен Феогност з братією у священичому сані. Напередоддні недільного дня в Соборному Храмі було звершено Всенічне Бдіння.


Цього святкового недільного дня багато прихожан приступили до Таїнства Сповіді і Причастя. На за причасному стиху проповідь виголосив насельник монастиря ієромонах Меркурій.
Після відпусту отець-намісник звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом в якому розкрив: « Доленосну для всього людства сутність гріхопадіння перших людей, які не повірили Богові, а дияволу. Тому ми повинні стримуватись від усяких гріховних пороків, щоб увійти в Царство Небесне.»
Цього дня після вечірнього богослужіння в Соборному храмі обителі відбувся особливий чин прощення, коли священнослужителі і прихожани взаємно просять один у одного прощення. Його очолив намісник монастиря ігумен Феогност з братією та студентами Івано-Франківського Богословського Інституту ім. прп. Феодосія Манявського, в кінці прочитавши молитви на початок Великого посту (святої Чотиридисятниці).