енераегакенВ неділю 34-ту після Пятидесятниці, Свята Православна Церква продовжує підготовку до Великого посту. У неділю про блудного сина, а також в день пам’яті собору Вселенських учителів і Святих Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста, в Святій Великоскитській обителі відбулося урочисте архієрейське Богослужіння.


Сьогоднішня неділя називається «Неділя про Блудного Сина», тому що саме сьогодні читається притча з Євангелія від Луки про повернення блудного сина до батьківського дому (Лк. 15, 11-32).
Ось події з притчі: В одного чоловіка було два сини. Молодший попросив, щоб батько віддав йому його частку майна. Батько віддав, а син поїхав до чужих країв, пив там, гуляв і швидко розтратив усі гроші. Залишився бідним, голодним, зникли і його "друзі". Він до того зубожів, що ладен був їсти свинячий корм. І вирішив піти до рідного батька хоч наймитом. Повернувся, а батько зустрів його радісно, дав найкращий одяг і найкращу їжу. Старший брат образився, адже він ніде не блукав, грошей марно не витрачав, сумлінно працював, але для нього ніколи не влаштовували такого пишного бенкету. Тоді батько сказав: "Ти завжди зо мною, дитино, і все моє — то твоє! Треба веселитись і тішитися, бо твій брат був мертвий — і ожив, пропадав — і знайшовся".
Напередодні недільного дня Владика Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький, очолив Всенічне бдіння, а в самий воскресний день Божественну літургію в Соборному Храмі Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря. За літургією владиці-митрополиту співслужив благочинний обителі, ієромонах Венедикт з братією монастиря у священничому сані. Апостола читав Любомир Малофій, над яким під час літургії владика Іоасаф звершив дияконську хіротонію. Після запричасного стиха, до присутніх у храмі прихожан звернувся з повчальним словом насельник монастиря ієромонах Герасим, в якій доніс до людей життя Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого. На причастя вірних вийшов Владика Іоасаф, протодиякон Димитрій Луцак а також новопоставлений отець. Заамвонна молитва була прочитана ієромонахом Онуфрієм, а останню подячну єктенію виголосив отець Любомир.
Перед відпустом богослужіння архіпастир, разом з братією монастиря відправив подячний молебень, по завершенні якого звернувся до братії та пастви з словом повчання про щире покаяння на прикладі підготовчих неділь до Великого посту.
В кінці Божественної літургії Владику Іоасафа привітали представники Українського Реєстрового Козацтва а також представники громадських організацій.
По завершенню коляди у виконанні членів Українського Реєстрового Козацтва, відбулося урочиста церемонія прийняття присяги нових членів УРК, яких Владика Іоасаф поблагословив і окропив святою водою на всяку добру справу.