заставка000027 вересня 2016 року, в день, коли Свята Церква велично та піднесено святкує свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Манявський монастир - "Український Афон", молитовно відсвяткував своє престольне свято. Напередодні свята, у понеділок вечері в Соборному храмі обителі було звершено Всенічне Бдіння, яке очолив з благословення настоятеля монастиря високопреосвященнішого Іоасафа митрополита Івано-Франківського і Галицького, преосвященніший єпископ Варсонофій, під час якого було винесено святково прикрашений Хрест.

Його Преосвященству спів служили: ігумен Феогност ( Бодоряк ) - намісник монастиря з братією. Після великого славослів'я його Преосвященство, тричі покадивши Престіл, на якому лежав Святий Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест над головою і разом з духовенством , виніс його на середину храму. Згідно з православною традицією владика звершив чин воздвиження Хреста Господнього, після чого помазав вірян освяченим єлеєм.

В день престольного свята до обителі прибув Патріарший намісник, митрополит Переяслав - Хмельницький та Білоцерківський Епіфаній, який очолив святкову Божественну Літургію св.свт.Іоана Золотоустого. Його Високопреосвященсту співслужили: митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, єпископ Коломийський і Косівський Юліан, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій , єпископ Володимир-Волинський вікарій Волинської єпархії Матфей та єпископ Іоан (Бойчук), братія монастиря у священичому сані, та духовенство з різних єпархій, зокрема настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці с.Красник Верховинського благочиння прот. Юрій Мануляк який з вірянами до Манявського монастиря прийшов Хресним ходом. За Божественною Літургією владика – митрополит Іоасаф звершив пресвітерську хіротонію над протодияконом Михаїлом Добровольським. Після запричасного стиха до прихожан та гостей свята з проповіддю про подію Воздвиження Чесного Хреста Господнього звернувся єпископ Матфей. Цього дня велика кількість прихожан прийняли Святі Тіло і Кров Господні.

По завершенню богослужіння відбувся велелюдний хресний хід навколо храму з окропленням святою водою, після якого до присутніх з повчальним словом звернувся Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, по завершенні своєї повчальної проповіді, подарував "Українському Афону", древню ікону Покрови Пресвятої Богородиці , написану на Святій Горі Афон.

 Завершилось богослужіння святковим уставним многоліттям та поклонінням Чесному і Животворящому Хресту Господньому.