IMG 457114 серпня 2016 року Свята Православна Церква вшановує винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, а також відзначає пам'ять мучеників Маккавеїв, їхньої матері Соломонії та їхнього вчителя Єлеазара. У народі цей день називають Медовим Спасом.


У переддень свята в монастирському Хресто-Воздвиженському храмі Митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом і монастирським духовенство було відправлено Всенічне бдіння з чином винесення Животворчого Хреста Господнього.


В самий день свята Божественну літургію у Соборному храмі Манявського монастиря очолив Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, якому спів служив намісник монастиря отець ігумен Феогност (Бодоряк) і братія монастиря. Також в цей день на святковій літургії молилися паломники і прихожани монастиря. На запичасному стиху з проповіддю про сутність Успенського посту розповів отець ієромонах Герасим.
Після відпусту Владика Іоасаф звернувся до присутніх у храмі прихожан з повчальним словом про вшанування Чесного Хреста Господнього та розповів про мучеників Маккавеїв, а також привітав всіх зі святом та подякував духовенству і паломникам за спільну молитву.
Після літургії Митрополит Іоасаф очолив водосвятний молебень, в кінці якого було прочитано молитву на освячення зілля. По закінчені молебню всіх присутніх та принесені ними зілля й мед було окроплено освяченою водою.