0042-го травня 2016 року, Високопреосвященніший митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив Божественну літургію у соборному храмі Хресто-Воздвиженського монастиря.Його Високопреосвященству співслужили намісник монастиря ігумен Феогност з братією.В кінці Богослужіння відбулася Хресна хода.
Згідно з біблійним переказом, у перший день після воскресіння Ісус явився своїм учням і протягом 40 днів розповідав їм про Царство Небесне, після чого вознісся небо. Світлий понеділок – християнське свято на згадку про перший день після воскресіння Христа. Згідно з Біблією, Христос воскрес, незнанням з'явився двом своїм учням, розділив з ними шлях у село Еммаус, неподалік від Єрусалиму, і вечерю. « І коли він возлежав з ними, то взяв хліб, благословив, переломив і подав їм Тоді відкрилися в них очі, і пізнали Його. Але Він став для них невидимий. І вони сказали один одному: Чи не палало нам серце обом, коли нас по дорозі, і коли виясняв нам Писання? І, вставши в ту ж годину, вернулися в Єрусалим і знайшли разом одинадцять Апостолів і тих, що з ними, які говорили, що Господь дійсно воскрес і явився Симонові. І вони розповіли, що сталось на дорозі, і як пізнали Його в ламанні хліба. Коли вони говорили оце, Сам Ісус став посеред них і сказав їм: Мир вам. »(Лк., 113-е зач., 24: 12-35)
Вечірню в перший день Пасхи настоятель здійснює, одягнувши в усі священні одягу. Після вечірнього входу з Євангелієм, читається Євангеліє про явлення Воскреслого Ісуса Христа апостолам увечері в перший день Свого воскресіння з мертвих (Ів. 29 гл. 19-25). Євангеліє читає настоятель, повернувшись обличчям до народу.