zakarpattya20090417111602У Велику суботу монастирське богослужіння було звершене у Соборному храмі і розпочалося з самого ранку з Утрені, в кінці якої було звешено обхід з плащаницею навколо храму та чин похорону Господа нашого Ісуса Христа.
Богослужіння Великої суботи завершилося часами, зображальними та вечірнею з літургією свт. Василія Великого, під час якої читалися 15 паремій із Старого Завіту, що містять пророцтва про Воскресіння Христа. Після співу «Воскресни, Господи, суди землю, бо Ти успадкував усі народи...» духовенство змінює темні ризи на білі – це символізує, що тіла Христа вже немає в гробі; зображає події, що мироносиці рано-вранці, "ще у темряві", бачили біля гробу Христового Ангела у світлому одязі і чули від нього радісну вістку про Воскресіння і відображає всю таємницю Великої Суботи.
Літургію Великої суботи очолив намісник монастиря Ігумен Феогност. В день Великої Суботи, традиційно, велика кількість прихожан прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.
По завершенні Богослужіння отець намісник благословив хліби та вино - поживу, яка благословляється для вжитку вірними, щоб підкріпити тілесні сили цього дня, коли Церквою встановлено суворий піст.