001Урочисті звуки церковного дзвону, зранку 22 травня 2015 року, у день свята Перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у місто Бар, розбудили затишний простір над пагорбом, на якому розташувався старовиний храм на честь святителя Миколая чудотворця, котре відзначається в цей день престольне свято. Тому церковний “Благовіст” церковних дзвонів з самого ранку сповіщав усій окрузі про те, що село Чорнолізці  відзначає одне із своїх Престольних Свят і, що до цього храму прибув архіпастир — Високопреосвященнійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і  Галицький.


Перед початком святкової Літургії, при вході до храму, свого 
Архіпастиря — владику Іоасафа, зустріли дітинедільної школи, на чолі з настоятелем — прот. Василієм Качуром. З нагоди свткових урочистостей, отець Василь виголосив вітальне слово в адресу владики, в якому наголосив на чудесах Святителя Миколая, які й тепер не перестає проявляти, по відношенню до роду людського. У свою чергу, митрополит Іоасаф подякував за слова вітання.

З нагоди престольного свята, на запрошення настоятеля  храму і благочинного Тисменицького деканату протоієрея Василья Качура, архімандрит Паїсій у супроводі  ігумена Софронія, співслужили  Високопреосвященнішому Іоасафу, митрополиту Івано-Франківському  і Галицькому.

Цього року головній святині села – Свято-Миколаївському храму виповнюється 105 років. З цієї нагоди,з благословення митрополита Іоасафа, Манявські ченці привезли з собою монастирську святиню -  раку зі святими часточками мощей святих: свт. Іоана Тобольського, свт. Іоасафа Білгородського, прп. Сисоя Печерського, св. ап. Якова Єрусалимського, вмц. Варвари, прп. Меркурія Бригинського, прп. Кукши Одеського, прп. Феофіла Китаєвського та багато інших, які перебували у храмі під час архієрейської служби. Владиці-митрополиту співслужили, окрім архімандрита Паїсія та ігумена Софронія,  настоятель храму і благочинний Тисменицького деканату протоієрей Василь Качур, запрошене духовенство деканату та духовенство УАПЦ.


На закінчення Літургії митрополит Іоасаф звернувся до пастви з повчальним словом, у якому привітав настоятеля і парафіян з ювілеєм та закликав усіх присутніх завжди відвідувати храм Божий, як особливе, святе місце на землі, де через таїнства та священнодійства, ми отримуємо від Бога особливу благодать для осягнення блаженства у царстві небесному. 
Богослужіння закінчилось водосвятним молебнем та окропленням святою водою вірних.