946015 березня, 2015 року, Свята Православна Церква відзначає Неділю 3-ю Великого посту, Хрестопоклонну, Напередодні у Хресто-Воздвиженському Соборному храмі Манявської обителі було відправлено Всенічне Бдіння з винесенням Чесного Хреста Господнього, яке очолив Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький, а в самий день свята в Манявському монастирі було відправлено дві Божественні літургії свт. Василія Великого: рання – у Борисо-Глібському храмі та пізня – у Соборному храмі.


Ранню літургію у Боримо-Глібському храмі звершив ігумен Софроній (Ленів) у співслужінні ієромонаха Венедикта (Курах). В кінці літургії ігумен Софроній звернувся до присутніх у храмі прихожан з повчальним словом про Хрест Господній. Під спів «Хресту Твоему поклоняємось, Владико…» завершилося богослужіння поклонінням прибраному квітами Чесному Хресту Господньому, після чого ігумен Никон помазав усіх освяченим єлеєм.
Соборну пізню Божественну літургію у Соборнгому храмі, очолив благочинний архімандрит Паїсій (Кухарчук), якому співслужило монастирське духовенство. Під час літургії були заготовлені Агнці для звершення літургій Ранішовячених Дарів у середу та п’ятницю 4-го тижня Великого посту.
На запричасному стиху, ієромонах Антоній (Горошко) виголосив проповідь на тему Євангелія Хрестопоклонної Неділі. В кінці святкового богослужіння архимандрит Паїсій звернувся до присутніх у храмі прихожан монастиря зі словом, в якому згадав всі Старозавітні месіанські місця пов`язані з Новозавітнім Древом Життя – Чесним і Животворящим Хрестом Господнім та вказав, як сучасні християни повинні правильно, свято та з побожністю шанувати Хрест Господній, не тільки поклоняючись перед Ним та лобизаючи Його, а й побожно і благочестиво, по Православному осіняти себе цим знаменом для відігнання від себе видимих і невидимих ворогів.
Духовенство та всі вірні поклонилися Чесному Хресту Господньому, який винесений на середину храму та помазалися освяченим єлеєм.
За монастирськими богослужіннями молилися постійні прихожани монастиря з сусідніх сіл, а також чисельні паломники, які приступили до Таїнств Сповіді та Причастя.
Після недільної служби братія монастиря звершила чин Панагії.

Ввечері в храмі мучеників Бориса та Гліба була відслужена братією  Вечірня з чином Пасії.