16 березня 2014 року, у 2-гу неділю Великого посту, коли Свята Православна Церква молитовно вшановує пам'ять святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонітського, у храмі святих князів-страстотерпців Бориса і Гліба Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря була звершена Божественна Літургія святителя Василія Великого. Напередодні, у суботу ввечері, братія обителі, викладачі та студенти Iвано-Франківського богословського інституту молилися за всенічним бдінням.

Самого недільного дня літургійне служіння очолив настоятель монастиря Митрополит Iвано-Франківський і Галицький Iоасаф. Його Високопреосвященству співслужили благочинний ігумен Паїсій (Кухарчук), духівник ігумен Софроній (Ленів), ієромонах Макарій (Оленюк), ієромонах Пафнутій (Булавинець), архідиякон Варсонофій (Малик) та протодиякон Димитрій Луцак.

Після співу запричасного стиха із проповіддю про життя, труди та подвиги святителя Григорія до богомольців звернувся ігумен Софроній. Храм був вщерть наповнений вірянами, багато з яких стали причасниками Тіла та Крові Христових.

До посиленої молитви у своєму повчальному слові закликав Владика Митрополит.

Завершилося богослужіння молитвою за Україну.