87735 березня 2015 року в Манявському Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі, під головуванням Настоятеля обителі – Високопреосвященійшого Іоасафа, митрополита Івано-Франківського і Галицького – відбувся черговий Духовний Собор братії. На Соборі були розглянуті важливі питання, які стосуються внутрішнього життя насельників монастиря та сприятимуть подальшому відродженню та розбудові Манявської обителі.

На Соборі були присутні насельники монастиря: благочинний – архімандрит Паїсій, ігумен Софроній, ігумен Феогност, ігумен Даниїл, ієромонах Макарій та ієромонах Пафнутій.
Серед прийнятих важливих рішень Собору були питання, пов’язані з монастирським богослужбовим уставом. Духовний Собор постановив сформувати комісію для упорядкування та складення богослужіння преподобним Іову та Феодосію Маняським у складі: митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф - голова комісії, архімандрит Паїсій, ігумен Софроній та ігумен Феогност.
Також розглядалося клопотання про послушника Манявського монастиря для звершення чернечого постригу – Петра Шпака у мантію.
Собор затвердив про упорядкування тексту богослужінь Манявським святим та щодо постригу кандидата на монашество, і попросив Високопреосвященнішого митрополита Іоасафа вибрати день для звершення постригу.